Lista aktualności Lista aktualności

Choinka prosto z lasu

Święta Bożego dla większości z nas są już wspomnieniem (wyznawcy prawosławia jeszcze ich oczekują). Nadleśnictwo Supraśl jak co roku zadbało, by w naszych domach pojawił się leśny akcent będący zarazem najważniejszym elementem świątecznej scenografii – choinka.

Drzewka pochodziły z naszej leśnej plantacji: naturalne, ekologiczne i pachnące lasem. Nic dziwnego, że w tym roku nasz punkt sprzedaży przy biurze nadleśnictwa znów był oblegany. Podczas trwającej tydzień sprzedaży kilkukrotnie musieliśmy dowozić świeże partie choinek. Dla szczególnych odbiorców jakimi są zaprzyjaźnione placówki i instytucje dowoziliśmy je wprost na miejsce przeznaczenia. Między innymi przekazaliśmy świąteczne drzewka dla OSP Sokołda, Domu Dziecka w Supraślu, Urzędu Miasta i Gminy Supraśl oraz tutejszemu Centrum Kultury i Rekreacji. Z wiadomych powodów wśród odbiorców zabrakło w tym roku miejscowych szkół…

Podczas prac przygotowawczych do sprzedaży odwiedziło nas Polskie Radio Białystok przygotowujące reportaż na temat choinek, ich hodowli ale także znaczenia w naszej tradycji.

„Drzewko nadziei” – zachęcamy do wysłuchania