Lista aktualności Lista aktualności

Spacer z leśnikiem

Już w najbliższą sobotę, 26 marca, będzie można wybrać się na wyjątkowy spacer w miłym towarzystwie. Leśnicy z 429 nadleśnictw w Polsce zapraszają na wspólną przechadzkę po pięknych, polskich lasach. Wydarzenie jest organizowane jako kontynuacja obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów.

Las pełni wiele funkcji – przyrodniczych, gospodarczych i społecznych. Nie sposób również przecenić jego dobroczynnego wpływu na zdrowie. Samo przebywanie w lesie niesie ze sobą szereg korzyści - obniża poziom kortyzolu (nazywanego hormonem stresu), zwiększa zdolność rozwiązywania problemów i kreatywność o 50 proc., zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję. To doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody.

A spacerować jest gdzie – lasy zajmują już 1/3 powierzchni kraju. Do dyspozycji społeczeństwa leśnicy oddali i utrzymują ponad 20 tys. km szlaków pieszych, prawie 4 tys. km szlaków rowerowych, około 3200 parkingów leśnych i miejsc postoju oraz ponad 600 pól biwakowych i obozowisk. W ramach bezpłatnej oferty edukacyjnej Lasy Państwowe udostępniają ponad 1000 ścieżek dydaktycznych, blisko 600 wiat edukacyjnych oraz ponad 300 izb edukacyjnych oraz ośrodków edukacji leśnej. Co ciekawe, wystarczy zalewie godzina, by dotrzeć do lasu z każdego miejsca w Polsce!

 

Nadleśnictwo Supraśl zaprasza w sobotę 26 marca na spacer z leśnikiem.

Proponujemy dwie trasy (do wyboru)

 

Spacer ścieżką edukacyjną Kopna Góra

Spotykamy się o godzinie 11:00 przy wiacie turystycznej w Kopnej Górze (polana obok arboretum, przy szosie w kierunku Wierzchlesia). Długość trasy: ok. 4 km, orientacyjny czas przejścia: 1,5 godziny

 

Spacer po Arboretum w Kopnej Górze

Spotykamy się o godzinie 12:00 na parkingu przed bramą główną arboretum. Czas zwiedzania - ok. 1 godziny

 

*W celach organizacyjnych bardzo prosimy o zgłoszenie chęci udziału do piątku, 25 marca br., na adres mailowy: krzysztof.laziuk@bialystok.lasy.gov.pl. W treści zgłoszenia prosimy o podanie numeru telefonu kontaktowego.