Lista aktualności Lista aktualności

Zanocuj w lesie

Nadleśnictwo Supraśl przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal.

Po ponad rocznym okresie trwania został on przekształcony w szerszy program pn. „Zanocuj w lesie”. Wyznaczona przez Nadleśnictwo Supraśl strefa, to obszar ponad 1500 ha przeznaczony nie tylko dla miłośników bushcraftu i surwiwalu, ale także tych osób, które chcą przeżyć przygodę i zanocować w lesie "na dziko" bez specjalnej infrastruktury i bez obaw o naruszenie Ustawy o lasach.

Mapka obszaru objętego programem "Zanocuj w lesie" w Nadleśnictwie Supraśl

Lokalizacja widoczna jest również na mapie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy  oraz z poziomu aplikacji Mbdl [link] (android) lub [link] iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

 

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

 1. Regulaminem korzystania z obszaru - tutaj
 2. Informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska Miejsca te nie są zaopatrywane w drewno, należy je przynieść ze sobą
  1. „Pólko” (współrzędne geograficzne: 53°13'12.0″N 23°17'55.9″E)
  2. „Lewitówka” (współrzędne geograficzne: 53°12'10.5″N 23°19'22.4″E)
 3. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.
 4. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu - tutaj
 5. Z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu. Ich aktualizowany wykaz najdziesz na tej stronie, poniżej tekstu.
 6. Z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków
 7. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie zamieszczają na swoich stronach internetowych oraz które mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!  Na terenie objętym programem działa koło łowieckie „Leśnik”:  http://lesnikbialystok.pl/index.php?option=com_contact&view=contact&id=2%3Akoo-owieckie-qlenikq-w-biaymstoku&catid=12%3Akontakty&Itemid=107
 8. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [link do formularza] oraz przesłanie go na adres [link do adresu mailowego koordynatora] nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

 

Kontakt do koordynatora programu w Nadleśnictwie Supraśl:

Krzysztof Łaziuk, st. specjalista ds. edukacji leśnej

Tel. 782 620 848

e-mail: krzysztof.laziuk@bialystok.lasy.gov.pl

 

 

 

Planowane prace na obszarze objętym programem

 

 

 

Oddziały: 211d; 247a, b; 248a; 266c; 267b, f

 

 


1 - 31 maja