Wydawca treści Wydawca treści

ZIELONY PUNKT KONTROLNY

„ Ruszaj w las bo już czas”, to przygotowany przez Nadleśnictwo Supraśl projekt udostępniania lasu, zgodny z nowatorską koncepcją Zielony Punkt Kontrolny

Jest to doskonała forma aktywnego spędzania czasu o każdej porze roku, poznawania urokliwych zakątków Puszczy Knyszyńskiej, a jednocześnie możliwość zdobycia nowej umiejętności posługiwania się mapą i kompasem oraz orientowania się w terenie.

Projekt polega na odnajdywaniu w terenie stałych punktów kontrolnych /drewnianych słupków z numerami/ przy pomocy mapy. Potwierdzeniem odnalezienia punktu jest odbicie na mapie znacznika perforatora znajdującego się na słupku.

Trasę pokonujemy  na rowerze, biegnąc, idąc na spacer lub zimą na nartach, w zależności od możliwości fizycznych i umiejętności.

W naszym projekcie proponujemy  4 mapy ze wszystkimi punktami kontrolnymi, obejmujące teren ok. 63 km2  / 240 punktów kontrolnych/,  na podstawie których można samemu zaprojektować trasę. Można też skorzystać z zaprojektowanych tras z trzema stopniami trudności w zależności od długości  /krótka, średnia, długa /. W sumie przygotowaliśmy  12 wariantów tras.

Aby skorzystać z Zielonego Punktu Kontrolnego należy pobrać bezpłatnie plik z odpowiednią mapą, wydrukować ją a następnie udać się na początek trasy.

Materiały do pobrania